Nowe, ważne prezenty dla Powiatowego Centrum Zdrowia

      Możliwość komentowania Nowe, ważne prezenty dla Powiatowego Centrum Zdrowia została wyłączona

Dezynfekcja – to w ostatnich tygodniach słowo-klucz, bo żeby chronić się przed zakażeniem koronawirusem, musimy przede wszystkim pamiętać o higienie.

W tym dbaniu o czystość bardzo ważne jest także odkażanie konkretnych pomieszczeń i powierzchni dotykanych przez wiele osób. Sprzęt służący do właśnie tego zadania otrzymało wczoraj (13 maja) Powiatowe Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim – ten prezent posłuży teraz do dezynfekcji pomieszczeń i karetek, a sprawiły go władze gminy Opole Lubelskie.

“Do tej pory PCZ nie dysponował takimi urządzeniami, a w obecnej sytuacji tego typu sprzęt jest wręcz niezbędny. Będzie on służył nie tylko mieszkańcom gminy, ale także całego powiatu i znacznie ułatwi pracę naszym służbom medycznym” – mówi burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, który przekazał sprzęt kierownictwu Centrum. Urządzenia do dezynfekcji metodą zamgławiania odebrali prezes zarządu Gabriel Maj i wiceprezes zarządu, Konrad Sawicki.

To był wydatek rzędu 40 tysięcy złotych, a gmina mogła sobie na niego pozwolić po tym, jak zaoszczędziła na odwołanym Jarmarku Opolskim.