Dobra wiadomość – jeszcze w tym roku nowy plac rekreacyjny

      Możliwość komentowania Dobra wiadomość – jeszcze w tym roku nowy plac rekreacyjny została wyłączona

Już wkrótce mieszkańcy ulicy Sienkiewicza i ci, którzy lubią spacerować w tej okolicy, będą mogli odpocząć w plenerze, w ładnie zagospodarowanym miejscu.

Zakończył się już przetarg ogłoszony w sprawie robót, które trzeba przeprowadzić: władze miasta wybrały najkorzystniejszą ze złożonych ofert. Jak mówi zawarta umowa, do 19 grudnia tego roku nowy plac rekreacyjny będzie gotowy, a wszystkie prace wykona puławska firma IMTECH. Zadba o to, żeby na skwerze pojawiły się nowe, różnorodne rośliny (w tym rabaty kwiatowe) i nowe ławki – jedna z nich ma mieć kształt pianina, a to dlatego że już niedaleko znajduje się puławska Szkoła Muzyczna.

Odświeżony skwer będzie więc z jednej strony zachęcał do odpoczynku, a z drugiej – sprawi, że przyjemniej i wygodniej będzie można się tędy poruszać. Wśród zaplanowanych prac jest też zamontowanie nowego oświetlenia i wymiana tego już istniejącego, które oświetla ulicę Sienkiewicza. W rejonie robót znajdzie się także przystanek MZK i przy nim też pojawią się różne udogodnienia, między innymi dla niepełnosprawnych.

Dodajmy, że stworzenie nowoczesnego i praktycznego skweru przy ulicy Sienkiewicza to kolejne przedsięwzięcie, które zostanie zrealizowane z inicjatywy mieszkańców naszego miasta, bo to zadanie wyłonione w poprzedniej edycji puławskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: www.pulawy.eu