Nowy wóz dla ochotników z Opatkowic

      Możliwość komentowania Nowy wóz dla ochotników z Opatkowic została wyłączona

Jak ważna jest dbałość o najnowszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy możemy przekonać się niejednokrotnie, kiedy dochodzi do pożaru, a akcje strażaków przeprowadzane są niezwykle sprawnie.

Bardzo ważne są inwestycje w ochotnicze jednostki straży pożarnej, które nie raz są pierwsze na miejscu zgłoszonego zdarzenia. Miniony piątek, 10 stycznia, był wyjątkowym dniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatkowicach w gminie Puławy. Strażacy Ochotnicy powitali nowy samochód pożarniczy z napędem 4×4 i mocy 280 KM.

Koszt zakupu to blisko 784 tysiące złotych. Źródeł finansowania było kilka. Najwięcej dołożyła Gmina Puławy – 424 tys. zł i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 260 000 zł. Dodatkowo udało się pozyskać blisko 100 tysięcy złotych z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Po długich latach oczekiwania warto było, nowy wóz posłuży do lepszego i sprawniejszego działania w akcjach oraz poprawi komfort jadących w nim strażaków. Nowe auto będzie służyć wiele lat – chwalił zakup prezes OSP Paweł Kurpiel.

Ochotnicy mieli na swoim wyposażeniu już wcześniej kupiony nowy sprzęt ratowniczy. Jednak był on na wyposażeniu wysłużonego już samochodu bojowego. Nowe auto jeszcze poczeka na wjazd do garażu remizy. Ten należy powiększyć. Wtedy to strażacy będą w pełni przygotowani do nowych wyzwań.

(fot. OSP Opatkowice)