Od poniedziałku – mazowiecki lockdown

      Możliwość komentowania Od poniedziałku – mazowiecki lockdown została wyłączona

Rośnie liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem – szczególnie szybko przybywa ich na Mazowszu, dlatego od najbliższego poniedziałku w całym województwie mazowieckim zaczną obowiązywać surowsze obostrzenia.

Te nowe zarządzenia zagoszczą także w naszym regionie, w powiatach kozienickim i zwoleńskim. Znów będą zamknięte hotele, obiekty sportowe, baseny, kina, teatry, muzea i galerie sztuki, a w galeriach handlowych nieczynna będzie część sklepów. Najmłodszych uczniów (z klas 1-3) czeka nauczanie hybrydowe.

Poza tym, lokalne samorządy mają postarać się o to, żeby do mieszkańców dotarły nowe maseczki ochronne – jedna osoba ma dostać 4 sztuki. Ta akcja ma przypomnieć wszystkim o tym, jak ważne w walce z epidemią jest stosowanie podstawowych środków bezpieczeństwa.

Nowe zarządzenia obejmą w poniedziałek województwo mazowieckie, a na drugim końcu kraju także lubuskie. Podobne zarządzenia weszły już w życie w północnej części Polski, w województwie warmińsko-mazurskim (i zostaną jeszcze przedłużone), a w pomorskim zaczną obowiązywać w sobotę. Aktualne rozporządzenia mają obowiązywać na pewno do 28 marca.