“Pa, pa, pa, para pa pa pa paaaaa!” – nadchodzą ORKIESTRY DĘTE!

      Możliwość komentowania “Pa, pa, pa, para pa pa pa paaaaa!” – nadchodzą ORKIESTRY DĘTE! została wyłączona

W ten weekend w naszym regionie będzie głośno i kolorowo – a to wszystko za sprawą trzynastu orkiestr dętych, które wezmą udział w poświęconym im festiwalu.

To kulturalne wydarzenie odbędzie się już po raz 9 i podobnie jak w ubiegłych latach, obejmie swoim zasięgiem przede wszystkim różne zakątki ziemi lubelskiej. Plenerowe, donośne koncerty odbędą się w Puławach, Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym, Janowcu, Wąwolnicy i w Baranowie, a także w podlubelskiej Dąbrowicy. Wśród artystów, którzy będą prezentować swoje muzyczne talenty, będą dwie orkiestry z Ukrainy i 11 polskich zespołów, a między nimi Puławska Orkiestra Dęta, która działa przy naszym „Domu Chemika”.

Festiwal rozpocznie się jutro po południu, o godzinie 16.00 plenerowe występy rozpoczną się jednocześnie w Nałęczowie i w Puławach, puławianie będą mogli udać się na Skwer Niepodległości. Muzyczne atrakcje potrwają do niedzieli, a zwieńczeniem tego muzycznego święta będzie gala finałowa na puławskim stadionie – po 14.30 będzie można zobaczyć całą uroczystą paradę.

Przez cały weekend nie zabraknie okazji do posłuchania popisów muzyków i oglądania występów mażoretek – a pełny program festiwalu i szczegółowa rozpiska występów są zamieszczone na plakacie informacyjnym.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło plakatu: https://www.pulawy.eu/artykuly/ix-miedzynarodowy-festiwal-orkiestr-detych,41968.htm