Wyremontowany Park Miejski w Rykach walczy o wygraną!

      Możliwość komentowania Wyremontowany Park Miejski w Rykach walczy o wygraną! została wyłączona

W ubiegłym roku Park Miejski w Rykach przeszedł rewitalizację – i ta metamorfoza może teraz zostać doceniona w ogólnopolskim konkursie budowlanym.

„Modernizacja roku i budowa XXI wieku” to rywalizacja, w której mierzą się ze sobą projekty inwestycyjne z całej Polski. Takie, dzięki którym publiczna przestrzeń wyładniała – dzięki odświeżeniu zabytkowych zabudowań albo wzniesieniu zupełnie nowych gmachów. Nagrody są przyznawane od 1996 roku, a laureaci odbierają je w Zamku Królewskim w Warszawie.

Jaki będzie tegoroczny werdykt? Wszystko będzie zależało od internautów, bo specjalne głosowanie już trwa, na stronie modernizacjaroku.org.pl. Rycki park ma ponad 400 konkurentów, aktualnie znajduje się na 58 miejscu. Jedna osoba może głosować jeden raz na dobę.

Dzięki zamieszczonym tu zdjęciom można zobaczyć, jak bardzo się zmienił zielony teren w centrum Ryk. Przed XVIII-wiecznym pałacem pojawiła się podświetlana fontanna, przybyło kwiatów i nowych miejsc do zabawy i odpoczynku, na przykład mini-amfiteatr.

Źródło zdjęcia: www.modernizacjaroku.org.pl