Prezydent PAWEŁ MAJ sam podsumował swój pierwszy rok. Jak wypadł? (cz.1)

      Możliwość komentowania Prezydent PAWEŁ MAJ sam podsumował swój pierwszy rok. Jak wypadł? (cz.1) została wyłączona

„Mija rok odkąd zacząłem pracę na rzecz mieszkańców i naszych Puław. Wyjątkowego miasta w którym się wychowałem, którego mieszkańcy są mi najbliżsi” – tak rozpoczyna podsumowanie swojej rocznej kadencji Prezydent Puław PAWEŁ MAJ.

W obszernym poście umieszczonym na oficjalnym profilu na Facebooku, Prezydent Puław wspomina o wyzwaniach, z którymi przyszło mu się zmierzyć w ciągu tego roku.

Jednym z nich był przygotowany przez poprzednika projekt budżetu miasta na 2019 rok – z rekordowym deficytem, w wysokości 50 milionów złotych. Trzeba było rozplanować wszystko tak, żeby jednocześnie poradzić sobie z obciążeniem samorządu i zadbać o równomierny rozwój miasta w wielu dziedzinach. Prezydent zaznacza, że obciążenie samorządu rośnie lawinowo. Wprowadzane są na przykład skokowe podwyżki opłat marszałkowskich za składowaną na wysypisku tonę odpadów. Gdy w 2017 r. opłata ta wynosiła 24 zł, to w tym roku już 170 zł. a w 2020 r. wzrośnie aż do 270 zł – kontynuuje w swoim poście.

Pomimo tych trudności, na rzecz wielu inwestycji podejmowanych w naszym regionie udało się pozyskać zewnętrzne dotacje. Poza tym Prezydent Maj postanowił szukać nowych rozwiązań na pokrycie miejskich długów: wprowadził między innymi program odpracowywania zadłużenia, skierowany do dłużników mieszkań komunalnych. Co więcej, Prezydent mierzy się często z przepisami prawnymi, które skutecznie krępują starania samorządowców – dlatego interweniował także w tych kluczowych sprawach, zwracając się do członków rządu i parlamentu.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy – Facebook