Podróż rowerem przez opolskie powiśle – w tę niedzielę

      Możliwość komentowania Podróż rowerem przez opolskie powiśle – w tę niedzielę została wyłączona

Wycieczka przez ziemię opolską, pełna pięknych widoków i historycznych ciekawostek – to propozycja, jaką mają na najbliższą niedzielę Lokalna Grupa Działania “Zielony Pierścień” oraz Fundacja “Przyroda-Tradycja-Ludzie”.

Turystyka rowerowa – to okazja, żeby połączyć miłość do jazdy jednośladem z miłością do regionu. Najbliższa okazja, żeby zakosztować takiej podwójnej przyjemności, nadarzy się w nadchodzący weekend. Na 17 lipca został zaplanowany rajd rowerowy, dzięki któremu będzie można wyruszyć w podróż śladem Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej.

Uczestnicy przejadą trasę liczącą prawie 60 kilometrów – organizatorzy wyznaczyli im do pokonania pętlę, która powiedzie ich z Karczmisk przez Chodlik, Niedźwiadę Dużą, Janiszów, Kamień, Piotrawin, Niezdów i Pomorze – z powrotem do Karczmisk. Do przejechania będą drogi asfaltowe i gruntowe, dlatego warto wybrać się na tę wycieczkę rowerem trekkingowym albo górskim.

Wycieczka będzie nie tylko rekreacyjna, ale też krajoznawcza – program przewiduje zwiedzanie wczesnośredniowiecznego grodziska w Chodliku oraz kościoła i gotyckiej kaplicy w Piotrawinie. Oczywiście będzie też czas na odpoczynek i posilenie się w trakcie trasy. Niedzielny rajd rozpocznie się o godzinie 9:00 w Karczmiskach, przy Muzeum Kolejki Wąskotorowej.

Chętni, którzy chcieliby spędzić większość dnia wśród opolskich krajobrazów i zabytków, powinni pospieszyć się ze swoją decyzją – bo internetowe zgłoszenia będą przyjmowane tylko do tego czwartku (14 lipca). Więcej informacji, regulamin imprezy i link do potrzebnego formularza znajdziecie TUTAJ.

Radio Impuls jest patronem medialnym rajdu.

Źródło informacji i zdjęcia: LGD Zielony Pierścień