Pora na Międzynarodowe Zawody Balonowe Nałęczów 2021!

      Możliwość komentowania Pora na Międzynarodowe Zawody Balonowe Nałęczów 2021! została wyłączona

Od najbliższej środy (4 sierpnia) niebo nad Nałęczowem będzie pełne kolorowych balonów na ogrzane powietrze. Wraca wielkie doroczne wydarzenie, pełne sportowych emocji.

Międzynarodowe Zawody Balonowe Nałęczów 2021 potrwają w sumie przez pięć dni i przyniosą sporo atrakcji – po środowym, wieczornym otwarciu, uczestnicy będą rywalizować przez trzy kolejne dni, od czwartku do soboty. W tym czasie goście Nałęczowa mogą patrzeć w przestworza, ale jednocześnie sporo innych propozycji będzie walczyło o ich uwagę znacznie bliżej ziemi.

Zawodnicy przybędą do naszego regionu, żeby powalczyć o tytuły Mistrzów Polski – będą wśród nich także juniorzy. Sportowe, podniebne widowiska z udziałem olbrzymich, kolorowych balonów, będą zaczynać się wczesnym rankiem (punktualnie o 6.00 rano). Ale oprócz lotów zawodniczych, do podziwiania będą też specjalne, nocne pokazy balonów, przy Termach Pałacowych.

 

Na ziemi zawodom będą towarzyszyły także inne propozycje: koncerty, warsztaty, zabawy dla dzieci czy pokazy kulinarne, organizowane w ramach wydarzeń towarzyszących. W sobotę (7 sierpnia) impreza zawita jeszcze do Dęblina, a tam w centrum zainteresowania będą oczywiście samoloty. Odbędzie się festyn lotniczy, a specjalny pokaz da Zespół Akrobacyjny „Orlik”.

Uroczyste zakończenie sportowej rywalizacji i wręczenie medali najlepszym uczestnikom zawodów, odbędzie się w niedzielę (8 sierpnia), na placu przy Urzędzie Miasta w Nałęczowie.

 

Na Zawody Balonowe Nałęczów 2021 zapraszają władze miasta i firma AEROSTAT. Radio Impuls jest patronem medialnym wydarzenia.

Źródło plakatów i zdjęć: UM w Nałęczowie