PORADY EKSPERTA: Kinga Wijaszka (OPEC) – Płacisz za energię cieplną? Posłuchaj! 

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Kinga Wijaszka (OPEC) – Płacisz za energię cieplną? Posłuchaj!  została wyłączona

Odbiorcy ciepła, którzy otrzymali roczne rozliczenia za dostawę energii, często mają wiele pytań. Chcąc rozwiać wątpliwości, zapytaliśmy naszego Gościa – referenta ds. obsługi odbiorców ciepła Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Puławach o kilka kluczowych kwestii.

Jak można wycofać nadpłatę z rozliczenia i dlaczego należy tego dokonać do końca roku? W których punktach kasowych w Puławach i okolicy będzie można od przyszłego roku opłacić rachunki bez prowizji? Co ważne, każdy odbiorca posiada indywidualny numer rachunku, którym posługuje się w obrocie zarówno gotówkowym jak i bezgotówkowym.

 

Sezon grzewczy trwa kilka miesięcy, zaś rachunki opłacamy przez cały rok. Wynika to z rozłożenia w formie miesięcznej opłat zaliczkowych. Ponadto nowe regulaminy dopasowują opłatę do indywidualnych zachowań mieszkańców. Warto odwiedzić Biuro Obsługi Klienta, przy ul. Izabeli 6 w Puławach, jeśli w danym lokalu nikt nie mieszka lub zmieniła się liczba użytkowników na danej powierzchni.

 

Mieszkając w bloku wielorodzinnym, jesteśmy zobowiązani stosować się do regulaminu stworzonego przez zarządcę budynku. Nawet, jeśli odbiorcy nie mieszkają w danym lokalu, ponoszą tzw. koszty stałe. W przypadku sprzedaży mieszkania, konieczne jest wypowiedzenie umowy i wypełnienie wniosku o podział kosztów. Warto również odwiedzać stronę internetową Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, aby być na bieżąco z wieloma informacjami.

Zdjęcie: Redakcja/JC