PORADY EKSPERTA: Marcin Chołuj (OPEC) – Edukacja najmłodszych – dlaczego jest tak ważna?

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Marcin Chołuj (OPEC) – Edukacja najmłodszych – dlaczego jest tak ważna? została wyłączona

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Puławach jest odpowiedzialne za rozliczenia, rachunki, modernizację sieci ciepłowniczych. Ale to nie wszystko, bo spółka dba również o edukację najmłodszych mieszkańców, o czym świadczą różnorodne działania.

W przedszkolach oraz szkołach podstawowych na terenie miasta prowadzone są “lekcje ciepła”, podczas których w przystępny sposób najmłodsi dowiadują się o tym, skąd się bierze ciepło w domach oraz jakich zasad należy przestrzegać, aby racjonalnie korzystać z ogrzewania. A w spotkaniach z małymi mieszkańcami uczestniczy sympatyczna maskotka  – Cieplik.

 

OPEC przekazał do Biblioteki Miejskiej bogato ilustrowane albumy pt. “Wielka Księga Ciepła”. To publikacja, która może służyć jako materiał do przeprowadzania lekcji czy warsztatów na temat rozwoju energetyki cieplnej. Taka forma popularyzacji to okazja do poszerzenia wiedzy również wśród dorosłych.

 

W trzeciej części rozmowy z naszym Gościem, poinformowaliśmy o tym, że od stycznia 2024 roku w kasie przy ulicy Izabelli 6 będą akceptowane wyłącznie płatności bezgotówkowe. Zachęciliśmy do odwiedzania nowej strony internetowej i korzystania z możliwości umawiania się na indywidualne wizyty, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Zdjęcie: Redakcja/MK