Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – wydłużono termin zgłoszeń!

      Możliwość komentowania Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – wydłużono termin zgłoszeń! została wyłączona

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale.

W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu pojawią się rozmaite pojazdy cywilne i wojskowe oraz samoloty, śmigłowce, okręty, a nawet rakiety kosmiczne. Wszystkie zmieszczą się w budynku świetlicy wiejskiej – ponieważ będą to modele kartonowe. A już teraz trwa nabór zgłoszeń do 18. edycji Konkursu o Grand Prix Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu.

Tradycyjnie, organizatorzy czekają na prace z całej Polski – i mobilizują wszystkich miłośników modelarstwa – bo nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach wiekowych. Jury oddzielnie doceni modele wykonane przez młodzików (do lat 13), juniorów (od 14 do 18 lat) i seniorów (powyżej 18 lat). Ocenie będą podlegały tylko te prace, które dotąd nie otrzymały konkursowych nagród i wyróżnień. Poza tym, dopuszczane będą wyłącznie prace wykonane z oryginalnych wydawnictw (drukowanych albo udostępnianych w Internecie).

Zgłoszenia są przyjmowane elektronicznie – organizator poczeka na nie nieco dłużej, niż początkowo zapowiadano. Teraz ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to środa, 30 listopada. Na adres gokgolab@wp.pl trzeba przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Jej wzór oraz szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: GOK w Puławach, z siedzibą w Gołębiu