Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – czeka na uczestników!

      Możliwość komentowania Konkurs modeli kartonowych w Gołębiu – czeka na uczestników! została wyłączona

Jak co roku, u progu ostatniego kalendarzowego miesiąca, do naszego regionu są zaproszeni ci, którzy uwielbiają konstruować kartonowe modele. Kolejny raz mogą pochwalić się swoimi talentami, a nawet przekuć je w pamiątkowe medale.

W pierwszy weekend grudnia w Gołębiu pojawią się rozmaite pojazdy cywilne i wojskowe oraz samoloty, śmigłowce, okręty, a nawet rakiety kosmiczne. Wszystkie zmieszczą się w budynku świetlicy wiejskiej – ponieważ będą to modele kartonowe. A już teraz trwa nabór zgłoszeń do 18. edycji Konkursu o Grand Prix Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu.

Tradycyjnie, organizatorzy czekają na prace z całej Polski – i mobilizują wszystkich miłośników modelarstwa – bo nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach wiekowych. Jury oddzielnie doceni modele wykonane przez młodzików (do lat 13), juniorów (od 14 do 18 lat) i seniorów (powyżej 18 lat). Ocenie będą podlegały tylko te prace, które dotąd nie otrzymały konkursowych nagród i wyróżnień. Poza tym, dopuszczane będą wyłącznie prace wykonane z oryginalnych wydawnictw (drukowanych albo udostępnianych w Internecie).

Zgłoszenia są przyjmowane elektronicznie – organizator poczeka na nie do czwartku, 30 listopada. Na adres sekretariat@gokgolab.pl trzeba przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową. Jej wzór, szczegółowy regulamin konkursu oraz cały plan weekendowej imprezy znajdziecie TUTAJ. Gdy tylko wszystkie prace obejrzą jurorzy i poznamy wyniki, konkurs przeistoczy się w wystawę, a ta zaczeka na gości jeszcze w niedzielę (3 grudnia). Na uczestników czeka niejedna niespodzianka.

Dodajmy, że w tym roku współorganizatorem konkursu i wystawy modeli kartonowych jest Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a partnerem – Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Źródło informacji: GOK w Puławach, z siedzibą w Gołębiu; źródło zdjęcia: baza Pixabay