Powiat “wykręci” kilometry dla miasta – rajd w piątek!

      Możliwość komentowania Powiat “wykręci” kilometry dla miasta – rajd w piątek! została wyłączona

Miastu Puławy, w zdobyciu miejsca medalowego w rywalizacji ROWEROWA STOLICA POLSKI 2021, pomaga powiat puławski. Koniec zawodów jest coraz bliżej, a takie zaangażowanie z pewnością pozwoli utrzymać miejsce na podium.

Już w najbliższy piątek, 25 czerwca, starosta puławski Danuta Smaga i wójt gminy Puławy Kamil Lewandowski zachęcają do udziału w rajdzie rowerowym: Puławy – Gołąb – Bonów – Puławy. W tym przypadku ważne jest aby posiadać uruchomioną bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która zlicza trasy i dodaje je do całej puli przejechanych kilometrów dla danego miasta.

Bezpłatny jest także udział w piątkowym rajdzie. Rowerowa wycieczka wystartuje z dwóch miejsc. O godzinie 17.00 spod Starostwa Powiatowego w Puławach. To około 37 kilometrów wzdłuż torów kolejowych do Gołębia. Tam, chwila odpoczynku i spotkanie z drugą grupą w Muzeum Nietypowych Rowerów.

Wspomniana druga grupa będzie mogła wystartować o 18:00 z Gołębia ze Skweru Niepodległej. Stamtąd wszyscy wyruszą do Bonowa. Tempo dostosowane będzie do możliwości całej grupy. Dla uczestników przewidziane są gadżety promocyjne powiatu puławskiego i gminy Puławy.

Obecnie Puławy mają realną szansę zdobycia III miejsca w rywalizacji miast Rowerowej Stolicy Polski. Wspólnie możemy pomóc w osiągnięciu tego celu.

 

(fot. MG/Redakcja)