Poznaj historię miecza znalezionego nieopodal Kazimierza Dolnego!

      Możliwość komentowania Poznaj historię miecza znalezionego nieopodal Kazimierza Dolnego! została wyłączona

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym od ponad dwóch tygodni znów zaprasza w swoje progi miłośników sztuki i historii – ale wciąż dba też o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na wizytę w muzeum.

W przestrzeni wirtualnej w każdy poniedziałek pojawiają się kolejne odsłony cyklu „Eksponat Tygodnia”. Tym sposobem można pozostać w domowym zaciszu, a jednocześnie zajrzeć do muzealnych zbiorów – i dowiedzieć się o trochę więcej o wybranych przedmiotach. Bohaterem najnowszej takiej opowieści jest miecz rycerza z Bochotnicy, czyli niezwykłe znalezisko, które przypadkiem odkryto w okolicy tamtejszej szkoły, prawie 27 lat temu.

Teraz to jeden z najbardziej unikatowych eksponatów kazimierskiego muzeum. Jak wygląda wczesnośredniowieczny żelazny miecz, jakie opowieści wiążą się z tym przedmiotem – przekona się każdy, kto zajrzy na stronę internetową Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Każdy czytelnik przekona się, że miecz to tak naprawdę wstęp do pasjonującej opowieści o przeszłości. Jest tu też mowa o rycerzu, w którego grobie ten właśnie oręż został zakopany, są wzmianki o innych przedmiotach, które spokojnie przeleżały pod ziemią przez wiele stuleci.  

Zainteresowanym, którzy chętnie dowiedzą się czegoś więcej o rycerzu z Bochotnicy i mieczu, który zafascynował nie tylko lokalnych muzealników. radzimy kliknąć TUTAJ.

Dodajmy, że to niewykluczone, że wkrótce bochotnicki zamek znów nas w jakiś sposób zaskoczy. Możliwe, że odbędą się tutaj badania archeologiczne, związane z planowaną rewaloryzacją zamkowego wzgórza.

Co dalej z ruinami zamku w Bochotnicy?

Źródło zdjęcia: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym