PPNT poprowadzi „Strefę Pomysłodawcy”

      Możliwość komentowania PPNT poprowadzi „Strefę Pomysłodawcy” została wyłączona

Puławski Park Naukowo-Technologiczny będzie liderem pilotażowego projektu, który ma ośmielać autorów innowacyjnych rozwiązań do wcielania w życie wielu śmiałych zamierzeń – również takich, które można przekuć w biznes.

Przygotowanie „Strefy Pomysłodawcy” zaproponowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Ma to być specjalna przestrzeń do pracy dla różnych innowatorów: wynalazców, studentów, badaczy i pasjonatów nauki. Zamysł jest taki, żeby mogli swobodnie wymieniać koncepcje, zasięgać profesjonalnych porad i korzystać z nowoczesnych technologii. Poza tym, „Strefie Pomysłodawcy” będą towarzyszyć specjalne wydarzenia kulturalne, promujące kreatywność angażujące całe rodziny.

Puławski Park Naukowo-Technologiczny, sprzymierzony z dwoma innymi podmiotami, zwyciężył w konkursie przeprowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju. Konsorcjum, w skład którego wchodzą jeszcze Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i krakowska spółka INNOAGH, zasłużyło na najlepsze oceny wśród wszystkich konkurentów. Teraz dostanie 5 milionów złotych dofinansowania, żeby wprowadzić w życie założenia projektu.