Prezydent MAJ myśląc o przeszłości planuje przyszłość. Jaką? (cz.2)

      Możliwość komentowania Prezydent MAJ myśląc o przeszłości planuje przyszłość. Jaką? (cz.2) została wyłączona

Prezydent Puław Paweł Maj podsumowuje pierwszy rok swojej kadencji: obszerny wpis na ten temat opublikował na swoim Facebooku. Co udało się zrealizować do tej pory? Lista jest długa.

Dzięki zaangażowaniu prezydenta Maja w naszym mieście podjęto liczne inwestycje drogowe: tu wypada wymienić to, że możemy już korzystać z przedłużonej ul. Kowalskiej, czyli pierwszej części tzw. południowej obwodnicy Puław. Udało się to zrealizować między innymi za sprawą pozyskanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. To dobra wiadomość dla zmotoryzowanych puławian, a ci którzy korzystają z transportu publicznego, mają już do dyspozycji 16 nowych autobusów – ponieważ dzięki pozyskanemu unijnemu wsparciu zakończono wymianę taboru autobusowego na pojazdy ekologiczne, niskoemisyjne.

Pod koniec ubiegłego roku, za sprawą prezydenta Maja gruntowną reorganizację pracy przeszedł puławski Urząd Miasta: połączenie kilku wydziałów pozwoliło zaoszczędzić aż 250 tys zł. rocznie. Czyniąc oszczędności, można było myśleć o nowych inwestycjach, ważnych dla naszego miasta – udało się zaplanować i przeprowadzić rewitalizację miejskich błoni, za kwotę blisko 6 mln zł.

Poza tym, prezydent Maj dba o to, żeby podjęte już w przeszlości inwestycje były kontynuowane. Wśród nich najważniejsze to przebudowa gmachu “Domu Chemika” i budowa nowej hali sportowej przy ulicy Lubelskiej. Ważnym partnerem przy realizacji tego drugiego projektu jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe “Puławy” – dzięki temu, że negocjacje zakończyły się sukcesem, spółka obejmie sponsoringiem tytularnym to przedsięwzięcie.

Warto też przypomnieć, że Puławy zajęły III miejsce w ogólnopolskim Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej 2019 w kategorii Gminy miejskie i miejsko-wiejskie – co podkreśla, jak harmonijnie rozwija się nasze miasto.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy – Facebook