Prezydent Puław docenił wolontariuszy

      Możliwość komentowania Prezydent Puław docenił wolontariuszy została wyłączona

W minioną środę (11 maja) Prezydent Puław po raz pierwszy wręczył nagrody za działalność na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Do kogo trafiły te wyróżnienia?

W ten sposób doceniono wolontariuszy, którzy nie boją się poświęcić swoich sił i czasu, by bezinteresownie zrobić coś dobrego dla innych. Ich wysiłki były szczególnie cenne w ciągu mijającego roku, gdy nasz region mierzył się jeszcze z kolejną fazą pandemii koronawirusa.

W sali widowiskowej “Domu Chemika” wręczono 15 statuetek: po 6 trafiło do puławskich organizacji pozarządowych i do puławskich społeczników roku. Doceniono tutejszy hufiec harcerzy, kluby sportowe i fundacje – dbające nie tylko o ludzi, ale też o czworonożnych mieszkańców regionu.

Natomiast nagrody specjalne odebrały organizacje, które w tym roku obchodzą własne jubileusze, a więc niezmiennie i wytrwale działają na rzecz lokalnej społeczności od wielu lat. W tym gronie znalazły się Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum”, Stowarzyszenie Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Puławskie Towarzystwo Muzyczne.

Pełną listę laureatów pierwszej edycji tych nagród znajdziecie TUTAJ.

Na galę zaproszono też gości specjalnych: wokalistkę Monikę Kuszyńską, wielokrotnie nagradzaną za działalność artystyczną i charytatywną oraz przedstawicielki Fundacji “Dar Szpiku” – dziennikarkę Dorotę Raczkiewicz i aktorkę Katarzynę Bujakiewicz.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach