Puławski Urząd Miasta od dziś czeka na interesantów

      Możliwość komentowania Puławski Urząd Miasta od dziś czeka na interesantów została wyłączona

Nasze codzienne życie toczy się już w rytmie złagodzonych obostrzeń, wprowadzonych w związku z koronawirusem – ale wciąż musimy zachować ostrożność i pamiętać o tym zagrożeniu.

Bezpieczeństwo mieszkańców Puław mają cały czas na względzie władze naszego miasta i widać to między innymi w aktualnych zasadach obsługiwania interesantów Urzędu Miasta. Od dziś (8 czerwca) można tu załatwiać sprawy osobiście – ale wyłącznie przy specjalnie przygotowanych stanowiskach, które czekają na interesantów na parterze budynku.

Można się tu dostać jedynie wejściem od strony Sądu Rejonowego, a wstęp jest możliwy od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 15.00, przy czym we wtorki między 8.30 a 15.30. W połowie każdego dnia, od 11.45 do 12.15 będzie trwała przerwa dezynfekcyjna, dlatego w tym czasie trzeba będzie poczekać na ponowne otwarcie sali.

Od dziś w urzędzie można się zjawić także po to, żeby uregulować ważne opłaty, bo znów jest już otwarta kasa. Oczywiście podstawową zasadą bezpieczeństwa jest zachowywanie bezpiecznych odległości – co znaczy, że przy jednym stanowisku obsługi może znajdować się tylko jedna osoba, która zjawiła się w urzędzie w konkretnej sprawie.

Ale jednocześnie władze przypominają, że wiele spraw urzędowych można załatwić drogą elektroniczną (na przykład dzięki platformie ePUAP) albo dzięki kontaktowi telefonicznemu – szczegółowe dane na ten temat są zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta. Jest tam  rozpisany cały wykaz spraw, jakie można mieć do załatwienia w puławskim urzędzie, wraz z numerami telefonów pod jakie trzeba w konkretnych sytuacjach zadzwonić. Żeby przejść do tej strony, wystarczy kliknąć TUTAJ