Puławskie podstawówki zmieniają się w Laboratoria Przyszłości

      Możliwość komentowania Puławskie podstawówki zmieniają się w Laboratoria Przyszłości została wyłączona

Innowacyjne pomoce dydaktyczne, które ułatwią naukę, pozwolą rozwijać uczniowskie pasje i zapoznają młodzież z nowymi technologiami, są już w drodze do Puław.

Ponad milion złotych otrzymały władze miasta, by móc przeobrazić swoje placówki oświatowe w Laboratoria Przyszłości – czyli żeby dostosować ich wyposażenie do nowych wymagań sformułowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Spożytkowano to wsparcie, kupując pomoce dla dziewięciu miejskich szkół podstawowych.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkolne pracownie mają wzbogacić się w takie urządzenia, jak drukarki 3D, gogle Virtual Reality, mikrokontrolery z sensorami czy stacje do konstruowania profesjonalnych nagrań (złożone między innymi z kamer, mikrofonów czy greenscreenów). Ale beneficjenci tych celowych dotacji mogli też sami wskazać konkretne pomoce, jakie będą najbardziej potrzebne w danej placówce.

Przypomnijmy, że puławscy włodarze również zastanawiają się nad tym, jak powinna wyglądać przyszłość tutejszej oświaty. Wiele wskazuje na to, że w Puławach potrzebna będzie reforma – taka, która pomoże na nowo zagospodarować budżetowe wydatki na potrzeby szkół.

Jaka przyszłość czeka puławskie szkoły?

Źródło zdjęcia: Laboratoria Przyszłości – Facebook