PUŁAWY: Odpocznij w ogrodzie i posłuchaj opowieści o ogrodach

      Możliwość komentowania PUŁAWY: Odpocznij w ogrodzie i posłuchaj opowieści o ogrodach została wyłączona

Puławski park to idealne miejsce do tego, żeby przenieść się w czasie i przywołać opowieści z przeszłości.

Właśnie tego zdania są pracownicy puławskiego Muzeum Czartoryskich i członkowie Teatru „Z dala od szpitala” Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na najbliższe niedzielne popołudnie zapraszają puławian właśnie do angielskiego ogrodu stworzonego przez księżną Izabelę, a konkretnie przed Dom Gotycki.

Tam odbędzie się wyjątkowa lekcja literacka, podczas której odżyją oświeceniowe Puławy, a bohaterami opowieści będą właśnie ogrody i sztuka ogrodnictwa. Posłuchamy tekstów zapisanych przez księżną Izabelę i księcia Adama Kazimierza Czartoryskich, a także utworów autorstwa związanych z Puławami poetów, czyli Franciszka Dionizego Kniaźnina, Jana Pawła Woronicza, Juliana Ursyna Niemcewicza i Kajetana Koźmiana. Piękną oprawą dla wszystkich tych słów będzie muzyka Franciszka Lessla – na pianoforte zagra ją Dorota Cybulska-Amsler.

Program „Ogrody” zostanie przedstawiony w tę niedzielę dwukrotnie, o 16.00 i o 18.00. Chętni na literacko-muzyczną podróż w przeszłość powinni przyjść pojutrze przed Dom Gotycki w puławskim parku.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: redakcja, http://muzeumczartoryskich.pulawy.pl/3390-2/.