Rajd rowerowy do Dęblina i z powrotem – z historią w tle

      Możliwość komentowania Rajd rowerowy do Dęblina i z powrotem – z historią w tle została wyłączona

Przed nami tegoroczna Rowerowa Kontrofensywa – już w najbliższą niedzielę będzie można ruszyć w drogę, trasą wyjątkowego rajdu rowerowo-historycznego. 

To przedsięwzięcie tradycyjnie realizuje Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” – i tradycyjnie odbędzie się ono w połowie sierpnia, bo właśnie w tym czasie wspominamy zwycięską Bitwę Warszawską i związany z nią pobyt Józefa Piłsudskiego w Puławach. Podczas rowerowej wyprawy będzie można poznać historyczne ciekawostki związane z postacią marszałka, ale nie tylko jego: podczas kolejnych przystanków uczestnicy będą wspominać także czasy walk o niepodległość, pierwszej i drugiej wojny światowej.

Uczestnicy pokonają prawie 60 kilometrów: pojadą z Puław, przez Górę Puławską, Bronowice, Wysokie Koło i Zajezierze do Dęblina. Stamtąd przejadą do Bobrownik i Gołębia, po czym powrócą do Puław. Oprócz opowieści o przeszłości, na rowerzystów czeka zwiedzanie ziemi puławskiej, zakątków powiatów ryckiego i kozienickiego, zaplanowano także ognisko i robienie pamiątkowych zdjęć. W Dęblinie przewodnikiem będzie historyk Mariusz Karolak: wraz z nim będzie można zwiedzić między innymi twierdzę, cmentarz wojenny i wiele miejsc pamięci.

Zapisy na Kontrofensywę rowerową potrwają do tego piątku: w tej sprawie trzeba zgłaszać się do Centrum Informacji Turystycznej w Puławach. Również tam, w niedzielny poranek odbędzie się zbiórka uczestników, o godzinie 9.00. Z zapisami warto się pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona. Udział w rajdzie rowerowo-historycznym będzie bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat wyprawy można znaleźć na stronie internetowej „Domu Chemika”.

Źródło zdjęcia: https://domchemika.pl/program,2019,08,11,kontrofensywa-rowerowa-2019-iv-rajd-rowerowo-historyczny.html