Rozpędzone auto wjechało na posesję, taranując wszystko po drodze

      Możliwość komentowania Rozpędzone auto wjechało na posesję, taranując wszystko po drodze została wyłączona

Policjanci z komendy powiatowej w Rykach wyjaśniają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło wczoraj (27 lipca), wczesnym rankiem, w miejscowości Zawitała w ryckiej gminie Nowodwór.

Tuż przed godziną 5.00, auto osobowe jadące prostym odcinkiem drogi, nagle z niej zjechało, po czym uderzyło w ogrodzenie prywatnej posesji. Samochód staranował płot i żywopłot, z impetem wjechał na teren działki i zatrzymał się dopiero na stercie gruzu, leżącej przed budynkiem mieszkalnym.

Pojazdem podróżowało czterech mężczyzn, ale jeden z nich uciekł z miejsca wypadku. Pozostali, 33-letni i 24-letni mieszkańcy gminy Nowodwór oraz 28-letni mieszkaniec gminy Adamów, natychmiast trafili w ręce policji. Ten ostatni, z powodu obrażeń ciała, jeden został przewieziony do szpitala.

Wszyscy mężczyźni byli pod wpływem alkoholu – a “rekordzista” miał we krwi ponad 3 promile. Żaden nie przyznał się do prowadzenia pojazdu. Również uciekiniera udało się szybko ustalić i zatrzymać – był nim 19-letni mieszkaniec gminy Nowodwór. Wszyscy uczestnicy incydentu trafili do aresztu i wkrótce zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Rykach