W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego

      Możliwość komentowania W Cholewiance powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego została wyłączona

W przyszłym roku kalendarzowym, 2 kilometry od Kazimierza Dolnego powstanie ośrodek, w którym ważną pomoc otrzymają młodzi mieszkańcy regionu.

Jak już informowaliśmy, dzięki dotacji z ministerstwa zdrowia, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie podniesie jakość świadczonych usług. Osiem milionów złotych pomoże między innymi w rozwinięciu opieki środowiskowej – a związane z tym przedsięwzięcie zostanie zrealizowane także w naszym regionie.

W Cholewiance, na terenie gminy Kazimierz Dolny, powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego. Ma służyć dzieciom i młodzieży z powiatów puławskiego, opolskiego, a częściowo także ryckiego i kraśnickiego. W nowym Centrum będzie działać dzienny oddział psychiatryczny z 30 miejscami dla młodych pacjentów, w tym pododdział dla dzieci do 6 lat oraz hostel interwencyjny. W tym samym gmachu będą działać poradnia psychologiczna i poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Budynek wskazany i przekazany przez władze województwa, przejdzie gruntowny remont – zostanie ocieplony i rozbudowany. Jego ostateczny wygląd ma być dostosowany do zabytkowego charakteru innych kazimierskich zabudowań. Inwestycja wspierana przez fundusze unijne, ma zostać ukończona w 2024 roku.

Źródło informacji i grafiki: Szpital Neuropsychiatryczny Prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie – Facebook