Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” wraca do Kazimierza Dolnego

      Możliwość komentowania Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” wraca do Kazimierza Dolnego została wyłączona

W ubiegłym roku festiwal miał inną niż zwykle, hybrydową formułę – ze względu na rozwijającą się epidemię, część atrakcji czekała w wirtualnej przestrzeni. Tym razem ulubione wydarzenie kinomaniaków odbędzie się już w tradycyjnej formie stacjonarnej – ale z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

To będzie już 15. edycja tego letniego, nadwiślańskiego wydarzenia. W najbliższą sobotę (31 lipca) zacznie się wielka filmowa uczta, która potrwa przez 8 dni (do niedzieli 8 sierpnia). Seanse będą się odbywały w miasteczku festiwalowym przy ulicy Nadwiślańskiej i w plenerowym Kinie Perła na Zamku. W tym roku padnie rekord filmowych premier – widzowie zobaczą aż 19 nowych zagranicznych produkcji. Trzeba się jednak liczyć z zasadami bezpieczeństwa: główny namiot festiwalowy, choć przygotowany dla 900 osób, będzie mógł zapełnić się tylko do połowy.

Melomani upieką dwie pieczenie przy jednym ogniu, jeśli odwiedzą sekcję „Muzyka – moja miłość”. Tu w repertuarze będą filmowe portrety artystów i grup muzycznych, na przykład norweskiego zespołu A-ha. Nie zabraknie archiwalnych nagrań i materiałów zza kulis, a bohaterowie filmu „Silencio – głosy Lizbony” przylecą do Kazimierza, żeby dać koncert z okazji premiery produkcji.

W harmonogramie jak zawsze będzie cykl „I Bóg stworzył aktorkę” – tym razem jego bohaterką będzie Agata Kulesza, nagrodzona niedawno Polską Nagrodą Filmową Orzeł. Ale festiwal zaoferuje też rozmaite spotkania ze sztuką, nie tylko tą filmową. Na gości będą czekały liczne wystawy malarstwa i fotografii, a na drugim brzegu Wisły będzie czekać muzyczny Jazznowiec – na zamku w Janowcu.

Sprzedaż biletów w kasie w miasteczku festiwalowym ruszy w ten piątek. Szczegółowe programy są już zamieszczone na stronie internetowej festiwalu, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Źródło zdjęcia: FFiS “Dwa Brzegi”