Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” wraca do Kazimierza Dolnego

      Możliwość komentowania Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” wraca do Kazimierza Dolnego została wyłączona

Już w tę sobotę (29 lipca) zacznie się wielka filmowa uczta, która potrwa przez 9 dni – aż do następnej niedzieli, 6 sierpnia.

Tradycyjnie, w połowie wakacji do naszego regionu powraca Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas “Dwa Brzegi”. Przez ponad tydzień, na obu malowniczych brzegach Wisły nie będzie brakowało atrakcji dla miłośników kina i wielu innych dziedzin twórczości artystycznej. To będzie już 17. edycja tego znanego i popularnego wydarzenia, które ściąga do naszego regionu zarówno twórców filmowych, jak też tych, którzy z zaangażowaniem śledzą kolejne propozycje powstające pod natchnieniem od Dziesiątej Muzy.

Miasteczko festiwalowe powstanie w Kazimierzu Dolnym, przy ulicy Szkolnej – tam, w Sali Złotej będą odbywać się niebiletowane spotkania z festiwalowymi gośćmi. Natomiast seanse filmowe będą wyświetlane między innymi na kazimierskim zamku oraz na Małym Rynku. Jak zapowiadają organizatorzy, Kazimierz Dolny zamieni się w “małe Cannes” – ponieważ w programie są filmy nominowane do Złotej Palmy oraz nagrodzone podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego na południu Francji. Można spodziewać się obrazów wyreżyserowanych przez Kaurismäkiego, Loacha, Koreedy, Bellocchio czy Morettiego.

Jednocześnie, na gości czeka również prawie 100 wydarzeń kulturalnych, które zwrócą ich uwagę na inne dziedziny sztuki, ściśle powiązane z kinem. Nie zabraknie okazji, by zachwycić się muzyką, literaturą albo też malarstwem czy fotografią. Właśnie dlatego w planach są koncerty, warsztaty czy oprowadzania kuratorskie. Można liczyć także na wsparcie podczas zwiedzania nadwiślańskich miasteczek.

Pełny program Festiwalu “Dwa Brzegi”, a także szczegółowe informacje na temat wszystkich przygotowanych atrakcji, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia – kliknij TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: Stowarzyszenie Dwa Brzegi