Sporo się zmieni w tym przedszkolu i w tej szkole

      Możliwość komentowania Sporo się zmieni w tym przedszkolu i w tej szkole została wyłączona

Aktualny rok szkolny dopiero powoli ma się ku końcowi, a w Poniatowej można już wybiec myślami do początku kolejnego.

Właśnie jesienią tego roku mają zakończyć się dwie ważne termomodernizacje, szczególnie ważne dla dzieci, które na jesieni będą chodzić do Miejskiego Przedszkola w Poniatowej i do tutejszej Szkoły Podstawowej imienia Stefana Żeromskiego. Oba te budynki są ocieplane i jednocześnie odnawiane.

W przedszkolu działa puławska firma BUDEX: w planach ma nie tylko docieplanie poszczególnych części budynku, ale też wymianę wielu elementów elewacji, w tym orynnowania i drzwi, wyremontowane będą też schody prowadzące do przedszkola. Podziemna część budynku wzbogaci się także o specjalną izolację, która zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci. A o to, żeby w salach i pomieszczeniach przedszkola było ciepło, zadba bezprzewodowy system zarządzania energią.

Przy szkole podstawowej imienia Stefana Żeromskiego pracuje z kolei firma ZAW-BUD z Buska Zdroju – a tu do wykonania mają nie tylko docieplenie ścian i dachu i modernizację elewacji, ale też wymianę instalacji elektrycznej i cieplnej. Szkoła ma po remoncie korzystać z odnawialnych źródeł energii, dlatego będą na niej zamontowane kolektory słoneczne.

Oba te duże remonty mają się zakończyć 30 października tego roku. To znaczy, że najmłodsi mieszkańcy Poniatowej będą spędzać czas zabawy i nauki w cieplejszych pomieszczeniach.

Źródło zdjęcia: www.um.poniatowa.pl