Sztuka nowoczesna i historyczny jubileusz – w piątek w Puławach

      Możliwość komentowania Sztuka nowoczesna i historyczny jubileusz – w piątek w Puławach została wyłączona

Kolejny zabytkowy budynek w Puławach zostanie pomalowany światłem – w rytmie muzyki elektronicznej.

Po wrześniowym, świetnie przyjętym koncercie przed Pałacem Marynki, Fundacja KZMRZ zapowiada kolejne wydarzenie artystyczne, które będzie specjalnym, audiowizualnym spektaklem. Już w najbliższy piątek (26 listopada) przed gmachem I L.O. imienia księcia Adama Jerzego Czartoryskiego odbędzie się koncert pod tytułem “Lux Aeterna”. Widzowie obejrzą wizualizacje Jakuba Grzesiowskiego i posłuchają muzyki Jana Michalca.

Pokaz będzie promocją sztuki nowoczesnej, ale jednocześnie pomoże uczcić jubileusz puławskiej szkoły, która skończyła właśnie 105 lat. To jedna z najstarszych placówek oświatowych w regionie – kształci młode pokolenia puławian od 1926 roku, ale utworzenie szkoły zainicjowano w roku 1916. Na jej patrona wybrano najstarszego syna księstwa Czartoryskich, którzy rezydowali w Puławach na przełomie XVIII i XIX wieku.

Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny – żeby wziąć w nim udział i obejrzeć widowiskową propozycję niezależnych artystów, wystarczy zjawić się przed gmachem szkoły w ten piątek, na godzinę 17.00. Koncert z pokazem multimedialnym potrwa przez około dwie godziny.

Źródło zdjęcia: Fundacja KZMRZ