Szykuje się „Dobry Start” w powiecie puławskim

      Możliwość komentowania Szykuje się „Dobry Start” w powiecie puławskim została wyłączona

Nadszedł czas kompletowania szkolnych wyprawek – i sięgania po wsparcie, które pomoże zrobić niezbędne zakupy dla każdego ucznia.

Mieszkańcy powiatu puławskiego chętnie zgłaszają się po świadczenie „Dobry Start”. Z tej części Lubelszczyzny wpłynęło już 5,7 tysiąca wniosków, złożonych przez rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. To znaczy, że ponad 8 tysięcy uczniów dostanie wypłatę w wysokości 300 złotych na skompletowanie szkolnej wyprawki. Przypomnijmy, że świadczenie przysługuje do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych – do ukończenia 24 lat.

Jak dotąd, mieszkańcom powiatu puławskiego wypłacono już 1,8 miliona złotych. Te wypłaty trafiają bezpośrednio na podane konta bankowe – tak szybko, jak szybko złoży się wniosek o wypłatę. Żeby dostać pieniądze we wrześniu, trzeba wysłać dokumenty jeszcze w sierpniu.

W tym roku po raz pierwszy obsługą programu zajmuje się ZUS, ale dalej są dostępne tradycyjne metody składania wniosków – przez bankowość elektroniczną albo portal Emp@tia. W wypełnianiu dokumentów pomagają pracownicy ZUS – harmonogram tego wsparcia jest TUTAJ. Poza tym, organizowane są jeszcze specjalne dyżury, w różnych lokalnych instytucjach. Najbliższy odbędzie się w ten czwartek (19 sierpnia) w Janowcu, w Gminnym Ośrodku Kultury, między 9.00 a 11.00.