Tego lata bądź aktywny w Puławach!

      Możliwość komentowania Tego lata bądź aktywny w Puławach! została wyłączona

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach oraz Centrum Informacji Turystycznej w Puławach zapraszają do wzięcia udziału w wakacyjnych rajdach rowerowych “Kręcimy dla Puław”.

Będzie to jednocześnie rozpoczęcie akcji AKTYWNE PUŁAWY. Wystartowała ona w 2016 roku i do tej pory uczestnicy z wielką chęcią brali udział w rajdach rowerowych czy spływach kajakowych. Często też korzystali z bieżni przy stadionie i wypożyczalni sprzętu pływającego oraz rowerów. Najlepsi nagradzani byli na zakończenie sezonu, podczas cyklicznego Święta Pieczonego Ziemniaka w Marinie.

W tym roku punkty za aktywność przyznawane będą osobom, które: – skorzystają z wypożyczalni rowerów i sprzętu pływającego MOSiR – skorzystają z bieżni w ramach akcji „Biegaj z MOSiR” – wezmą udział w radzie rowerowym lub spływie kajakowym organizowanym przez MOSiR – wezmą udział w rajdzie rowerowym lub pieszym bądź lub spływie kajakowym organizowanym przez CIT Zebrane naklejki przeliczone zostaną na punkty, które na koniec sezonu pozwolą wyłonić i nagrodzić najaktywniejszych mieszkańców Puław.

Bezpłatne dzienniki AKTYWNE PUŁAWY dostępne będą w obiektach MOSiR, w Urzędzie Miasta Puławy i Centrum Informacji Turystycznej.

Jednocześnie, miłośnikom jazdy na rowerze przypominamy, że tym roku nasze miasto powalczy także o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja z 30 innymi miastami będzie zacięta, a rekord wykręconych kilometrów jest niemal pewny! Kręcić kilometry można od 1 czerwca do 16 sierpnia. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Zasady są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez miasto Bydgoszcz, na potrzeby rywalizacji, darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezydenta Miasta Puławy.