Uwaga, burze!

      Możliwość komentowania Uwaga, burze! została wyłączona

Dzisiaj (17 sierpnia), mieszkańcy zarówno województwa lubelskiego i mazowieckiego mogą spodziewać się załamania pogody. Mogą pojawić się lokalne podtopienia i silne porywy wiatru.

Ostrzega przed tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w wydanym przez siebie komunikacie. To ważna wiadomość także dla powiatów opolskiego, ryckiego, puławskiego, kozienickiego i zwoleńskiego.

Prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu (miejscami od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm) oraz z porywami wiatru do 80 km/h. Według prognoz, taka sytuacja jest możliwa już od godziny 13.00. Uwaga – miejscami z nieba mogą posypać się gradowe kulki.

Z biegiem godzin, korzystne warunki do rozwoju burz mają się przesuwać w kierunku północnym, a aktywność burzowa może jeszcze utrzymywać się wieczorem, nawet do północy. Ze względu na ich dużą lokalność, zaleca się obserwowanie nieba. W czasie burz silne porywy wiatru mogą spowodować spore szkody, możliwe są też lokalne podtopienia.

Jednak zdecydowanie więcej burz jest prognozowanych na wtorek. Mogą być one również groźniejsze niż te zapowiadane na dziś i mogą powodować znaczne szkody.