W dęblińskiej szkole musi być miejsce dla przedszkolaków

      Możliwość komentowania W dęblińskiej szkole musi być miejsce dla przedszkolaków została wyłączona

Miasto przystępuje do planów, które mają pomóc w lokalnej reformie oświaty. Zapowiadany remont jednej ze szkół nabiera realnych kształtów – opisano już szczegółowo zadania dla budowlańców i otwarto przetarg.

Władze Dęblina szukają już wykonawcy dla ważnego remontu, który czeka Szkołę Podstawową nr 3. Gmach musi zostać przebudowany – w taki sposób, żeby wyraźnie wydzielić tu część przedszkolną i odseparować ją od pomieszczeń przeznaczonych dla uczniów. W planach jest między innymi budowa ściany działowej i stworzenie wejścia do przedszkola, ale też remont pomieszczeń sanitarnych i instalacji elektrycznej. O szczegółach można przeczytać TUTAJ.

Te zmiany to jeden z pomysłów dęblińskiego ratusza na zreformowanie lokalnego szkolnictwa. Władze miasta chcą zracjonalizować wydatki na oświatę, które bardzo wzrosły w ostatnich latach. Od najbliższej jesieni w szkolnym budynku przy ulicy Rynek ma zacząć działać Miejskie Przedszkole nr 3 – i mają tu trafić podopieczni dwóch siedzib tej placówki (tych, które teraz działają przy ulicach 15 PP “Wilków” i Michalinowskiej).

Oferty do przetargu w sprawie pierwszego etapu remontu szkoły będą przyjmowane do 11 czerwca.