W Lublinie powstanie szkoła policyjna

      Możliwość komentowania W Lublinie powstanie szkoła policyjna została wyłączona

To jedno z założeń nowego programu modernizacji służb mundurowych, przedstawionego wczoraj przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Cała ustawa modernizacyjna została przygotowana z myślą o tym, żeby lepiej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, wzmacniając wszystkie służby pilnujące porządku. Planowany jest rozwój Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa.

Największe dotacje otrzyma policja – w sumie aż 6,5 miliarda złotych. Istniejące komendy i posterunki zostaną doposażone, ale mają też powstawać nowe jednostki, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. W związku z tym, przybędzie też policjantów – zapowiedziano, że w całym kraju będzie to 7,5 tysiąca nowych etatów. Połowę z nich mają stanowić posady w dziale prewencji, ale na pewno szkoleni będą także mundurowi, którzy zajmą się rozwijającą się ciągle cyberprzestępczością.

Nowych funkcjonariuszy trzeba będzie odpowiednio przygotować – a na siedzibę nowej szkoły policyjnej wybrano właśnie Lublin. W ten sposób szkoła w Szczytnie zostanie odciążona i w przyszłości będzie przede wszystkim szkołą oficerską.