Na te remonty czekano od lat

      Możliwość komentowania Na te remonty czekano od lat została wyłączona

Ponad 16 milionów złotych – tyle pieniędzy trafi do Puław z rządowego funduszu „Polski Ład”. Dzięki tej dotacji uda się zrealizować wyczekiwaną od ponad 20stu lat inwestycję.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Puławach od ponad dwóch dekad czeka na modernizację swojego sportowego zaplecza. To kosztowne zamiary, dlatego ogromny wsparciem, które umożliwi przejście od planów do czynów, jest nowa rządowa dotacja. Blisko 12 milionów złotych dotacji sprawi, że nareszcie powstanie tu nowa sala gimnastyczna, a miejsce asfaltowych placów zajmą profesjonalne boiska sportowe. Prezydent Puław zapowiedział, że gdy tylko obiecane wsparcie trafi z Banku Gospodarstwa Krajowego do miejskiego budżetu, natychmiast zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę tych zadań.

Drugi miejski projekt, który zyskał dofinansowanie, to budowa nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. W realizacji tego zadania miastu pomoże blisko 5 milionów złotych.

Podczas pierwszego naboru wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych poszczęściło się wszystkim samorządom z powiatu puławskiego. Starostwo otrzyma 15 milionów złotych i za te pieniądze przebuduje drogę powiatową z Góry Puławskiej do Janowic, a także zbuduje nową trasę między Kochanowem I a Kochanowem II. Wszystkie puławskie gminy wiejskie otrzymały w sumie ponad 100 milionów i też spełnią w ten sposób różne ważne plany. Listę wszystkich tych zadań znajdziecie TUTAJ.

Źródło zdjęcia: UM w Puławach