W Opolu Lub. będzie się działo – na sportowo!

      Możliwość komentowania W Opolu Lub. będzie się działo – na sportowo! została wyłączona

W nadchodzących miesiącach wiele będzie się działo w Opolu Lubelskim – a w każdym razie na to wskazuje długa lista stowarzyszeń i klubów sportowych, które już mogą szykować się do organizowania sportowych i rekreacyjnych wydarzeń.

Jeszcze niedawno, kiedy władze miasta ogłosiły otwarty konkurs ofert, poszczególne organizacje snuły tylko teoretyczne plany – a wszystkie przedstawiły w nadesłanych zgłoszeniach. Teraz, po wręczeniu grantów i po podpisaniu umów wiadomo już, że wygrani mogą myśleć o przechodzeniu do praktyki. Tradycyjnie, chętnych na finansowe dotacje i współpracę z ratuszem było bardzo wielu, a na liście zwycięzców konkursu jest 9 lokalnych klubów sportowych. Wszystkie zajmą się przygotowaniem zajęć, które zachęcą mieszkańców Opola Lubelskiego do aktywnego spędzania czasu – można spodziewać się treningów i turniejów między innymi piłki nożnej, ale też tenisa stołowego czy pływania.

W sumie, władze gminy przyznały zwycięzcom aż 286 tysięcy złotych. a pełna lista organizacji, które otrzymały dotacje, wygląda tak:

1. Miejski Klub Sportowy „Opolanin” w Opolu Lubelskim – dzięki dotacji w wysokości 195 tysięcy złotych przygotuje i przeprowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

2. Klub Sportowy „Opolanki” Opole Lubelskie – z dotacją 9 tysięcy złotych będzie organizować zajęcia i turnieje z zakresu tenisa stołowego, dla dzieci i młodzieży. 

3. Ludowy Klub Sportowy „Czarni” Puszno – dzięki dotacji w wysokości 8 tysięcy złotych będzie brać udział w rozgrywkach ligowych zespołu sportowego LKS „Czarni Puszno” i w ten sposób będzie integrować lokalną społeczną.

4. Ludowy Klub Sportowy „Pogoń” Trzebiesza udowodni, że „CZAS NA SPORT”, a pomoże mu w tym dofinansowanie na 8 tysięcy złotych.

5. Gminny Ludowy Klub Sportowy Elżbieta otrzymał 20 tysięcy złotych, żeby zrealizować zadanie „PIŁKA NOŻNA TO NASZ CEL”.

6. Uczniowski Klub Sportowy „OLIMP” przygotuje swoje imprezy rekreacyjno-sportowe, a pomoże mu w tym dofinansowanie na 28 tysięcy złotych.

7. Uczniowski Klub Sportowy „DUBLER” zajmie się szkoleniem dzieci i młodzieży, także ich udziałem w zawodach sportowych – przy wsparciu dotacji w wysokości 8 tysięcy złotych.

8. Klub Sportowy „ORKA” Kluczkowice zachęci dzieci do uprawiania sportu, władze wsparły go dotacją na 7 tysięcy złotych. 

9. Uczniowski Klub Sportowy „Inicjatywa” Niezdów postara się zainteresować dzieci pływaniem – władze gminy przyznały na to dotację w wysokości 3 tysięcy złotych. 

Dodajmy, że dotacja w wysokości 50 tysięcy przypadła Klubowi Abstynenta „Jutrzenka” na sfinansowanie profilaktyki uzależnień.

Źródło zdjęcia: www.opolelubelskie.pl