W tej części naszego regionu brakuje krwi! Zostań krwiodawcą i pomóż!

      Możliwość komentowania W tej części naszego regionu brakuje krwi! Zostań krwiodawcą i pomóż! została wyłączona

W radomskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dra K. Vietha kończą się zapasy krwi – a jest pilnie potrzebna, dla ratowania zdrowia i życia pacjentów z tej części naszego regionu.

Na wysokości zadania stanęli zwoleńscy policjanci, którzy zajęli się przygotowaniem akcji oddawania krwi. Już jutro (6 maja), na Placu Kochanowskiego (przy Urzędzie Miasta w Zwoleniu), będzie zaparkowany specjalny ambulans, w którym każdy chętny będzie mógł oddać krew. Rejestracja potrwa od 9.00 do 13.00. Kolejna taka okazja nadarzy się jeszcze pod koniec miesiąca, 27 maja – o niej będziemy jeszcze przypominać.

Żeby zostać krwiodawcą, trzeba być dorosłym, zdrowym człowiekiem, trzeba też chcieć bezinteresownie pomóc innym. Krew to bezcenny dar, bo nie da się jej w żaden sposób wyprodukować, a w wielu sytuacjach jest niezastąpionym lekiem. Dlatego zachęcamy do udziału w zwoleńskiej zbiórce krwi, zwłaszcza mieszkańców tego miasta i okolic.

Centrum Krwiodawstwa uspokaja wszystkich chętnych, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, bo stosowane są wszystkie środki ostrożności. To właśnie sytuacja epidemiczna sprawiła, że zmalała liczba tutejszych dawców, ale teraz każdy może pomóc to naprawić.