W ten weekend “Powiśle” świętuje – razem z puławianami

      Możliwość komentowania W ten weekend “Powiśle” świętuje – razem z puławianami została wyłączona

70 lat minęło – tak mogą powiedzieć członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”, którzy w tym roku świętują okrągły jubileusz.

Wyjątkowa okazja oznacza oczywiście pretekst do zorganizowania specjalnych występów, w których będzie miejsce na wspomnienia i wzruszenie. W ten weekend artyści dwukrotnie wystąpią przed puławską publicznością – żeby pochwalić się wieloletnim dorobkiem tancerzy, śpiewaków i muzyków.

Oficjalna gala jubileuszowa odbędzie się w sobotę (27 maja), o godzinie 17.00. Na te samą porę, ale w niedzielne późne popołudnie (28 maja), zaplanowano koncert „Powiśle puławianom”. Na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury artyści uroczyście zatańczą poloneza, nie zabraknie też niespodzianek. Dodajmy, że sobotnie wydarzenie będzie transmitowane na żywo kanale „Domu Chemika” w serwisie YouTube.

Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” został założony w 1953 roku przez Kazimierę Walczak. Choreograf i pedagog, nazywana przed podopiecznych „Mamcią”, była kierownikiem artystycznym zespołu przez ponad 30 lat. „Powiśle” do dziś gromadzi wielu miłośników folkloru – zespół tworzy obecnie 172 tancerzy (zebranych w pięć grup tanecznych), którzy należą do trzech pokoleń. To także 8-osobowa kapela, która tworzy akompaniament do tańców ludowych.

Źródło informacji i zdjęcia: POK Dom Chemika