Most w Kowalkowie-Kolonii jest już jak nowy!

      Możliwość komentowania Most w Kowalkowie-Kolonii jest już jak nowy! została wyłączona

Dobre wieści dla mieszkańców gminy Kazanów i kierowców, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Kowalków Kolonia. Na lepsze zmienił się tu kolejny odcinek drogi powiatowej, a wraz z nim także lokalny most i dojazdy.

Trasa, która prowadzi z Odechowa w powiecie radomskim aż do Ostrowca Świętokrzyskiego, to jedna z najpopularniejszych dróg w całym powiecie zwoleńskim. Dziennie przejeżdża tędy około trzech tysięcy pojazdów. Przez lokalny most w Kowalkowie-Kolonii regularnie podróżują między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Sońty “Ośki”, która mieści się w Kowalkowie. Po latach intensywnej eksploatacji, most nad rzeką Iłżanką był w bardzo złym stanie technicznym i pilnie potrzebował remontu.

Dla tych niezbędnych, ale bardzo kosztownych prac, zwoleńskie starostwo pozyskało wsparcie zewnętrzne. Potrzebne modernizacje kosztowały blisko 5 milionów złotych, ale niemal 4 miliony wyniosła dotacja z rządowego Funduszu “Polski Ład”.

Teraz, mieszkańcy tej części naszego regionu mogą już korzystać z nowo wybudowanych chodników i równie nowych przejść dla pieszych. Natomiast kierowców (tych lokalnych i tych będących tu tylko przejazdem) ucieszy fakt, że cała droga zyskała pobocza i została poszerzona, żeby usprawnić przejazd pojazdom. Oczywiście przebudowano też skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi. Powstały również nowe zjazdy do lokalnych posesji i położonych niedaleko pól.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu