Nielegalna produkcja alkoholu – zlikwidowana

      Możliwość komentowania Nielegalna produkcja alkoholu – zlikwidowana została wyłączona

Dwaj mieszkańcy opolskiej gminy Łaziska wykazali się przedsiębiorczością i pracowitością – ale nie wszyło im to na dobre.

Dwaj amatorzy alkoholu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, dosłownie. Jednak niezgodny z prawem proceder przerwała już opolska policja, która skontrolowała dwie lokalne posesje wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej.

Na terenie jednej z posesji, w pomieszczeniach mieszkalnych, a także w piwnicy i w garażu, mundurowi znaleźli beczki, w których przechowywano 200 litrów zacieru. Ujawnili również 3 litry gotowego alkoholu.

Przeszukując drugą posesję, policjanci zastali w piwnicy urządzenie służące do destylacji. Znalazły się też dowody, że sprzęt był używany – w beczkach znajdowało się nie tylko 150 litrów zacieru, ale też 30 litrów nielegalnie wyprodukowanego alkoholu.

W tej sprawie przed sądem odpowiedzą dwaj mężczyźni, w wieku 38 i 43 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty. Jak przypomina Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, polskie prawo zakazuje produkowania alkoholu osobom, które nie są wpisane do rejestru producentów. Kara za taką nielegalną produkcję to nawet jeden rok więzienia.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Opolu Lubelskim