Więcej inteligentnych przejść dla pieszych w Puławach

      Możliwość komentowania Więcej inteligentnych przejść dla pieszych w Puławach została wyłączona

Co zrobić, żeby zmrok nie pogarszał sytuacji pieszego, który przechodzi przez jezdnię? Czasem warto zastosować kilka nowoczesnych rozwiązań.

Kolejne przejścia dla pieszych w Puławach są już dodatkowo oznakowane – i bezpieczniejsze. To punkty przy ulicach Wróblewskiego (niedaleko ronda Powstańców Styczniowych), Curie-Skłodowskiej (obok przychodni) i Czartoryskich (tuż za Skwerem Niepodległości, obok siedziby starostwa). Zamontowano tam czujniki ruchu, kocie oczka i dodatkowe lampy oświetlające zebrę – po zmroku wszystkie te elementy skutecznie ostrzegają kierowców, że ktoś wchodzi na jezdnię.

Wnioski o dodatkowe oznakowanie przejść zgłaszali do Urzędu Miasta sami mieszkańcy, zwłaszcza osoby starsze i rodzice posyłający dzieci do szkoły. Pierwsze takie inteligentne przejścia pojawiły się już dwa lata temu (w grudniu 2019 roku) przy ulicy Wojska Polskiego.

Dla pierwszych inwestycji udało się pozyskać zewnętrzną dotację z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Poza tym, w budżecie miasta zabezpieczono środki na podobne ulepszanie kolejnych przejść. Planowane są prace między innymi przy ulicy Grota-Roweckiego.

Źródło zdjęcia: UM w Puławach