Więcej zakażeń i więcej łóżek dla chorych na COVID-19

      Możliwość komentowania Więcej zakażeń i więcej łóżek dla chorych na COVID-19 została wyłączona

Z każdym dniem rośnie liczba pacjentów zakażonych koronawirusem. To sprawia, że zapadają kolejne ważne decyzje.

W środę (24 marca), po wideokonferencjach wojewodów z dyrektorami szpitali, wydano zarządzenia o zwiększeniu ilości łóżek covidowych. Na Mazowszu, gdzie sytuacja epidemiczna jest bardzo trudna, ma się pojawić 300 nowych miejsc dla hospitalizowanych chorych. Dane z ostatniej doby mówią o potwierdzonych 5104 nowych zakażeniach. W mazowieckiej części naszego regionu przybyło 39 zakażeń w powiecie kozienickim.

Coraz większe liczby opisują też sytuację na Lubelszczyźnie. W ciągu poprzedniej doby przybyło tu 970 zakażonych – na terenie naszego regionu było to 79 osób z powiatu puławskiego, 25 z opolskiego i 9 z ryckiego. Dane z ostatniej doby są nieco niższe: 16 zakażeń w powiecie puławskim, 21 w opolskim i 13 w ryckim.

Wojewoda lubelski wydał wczoraj nowe zarządzenie, żeby w szpitalu tymczasowym od tego piątku (26 marca) na chorych czekały już 122 łóżka, w tym 10 z respiratorami. Przypomnijmy, że na razie udostępniono tu 94 miejsca. Wczorajszego wieczoru wolnych było tylko 9 z nich – 3 na wewnętrznym oddziale covidowym i 6 z respiratorami.