Nadzwyczajna sesja Sejmiku Woj. Lubelskiego. Przekierowano MILIONY ZŁOTYCH

      Możliwość komentowania Nadzwyczajna sesja Sejmiku Woj. Lubelskiego. Przekierowano MILIONY ZŁOTYCH została wyłączona

W Lublinie zwołano dziś nadzwyczajną sesję Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Podjęto na nim dyskusję o tym, jak wspomóc przedsiębiorców i jednostki opieki zdrowotnej – czyli wszystkie instytucje, które są teraz w trudnej sytuacji w związku z szerzącą się epidemią koronawirusa. Przedstawiono tak zwany Lubelski Pakiet Antykryzysowy, czyli plan przekazania ponad 57 milionów złotych na wsparcie dla takich instytucji. 

7 szpitali dostanie środki na zakup aparatury diagnostycznej i medycznej, a 18 podmiotów leczniczych kupi środki do dezynfekcji i do ochrony indywidualnej. Wśród nich jest uwzględniony także szpital zakaźny, który działa w Puławach: ten dostanie 800 tysięcy złotych, żeby kupić między innymi kolejne testy na obecność koronawirusa, a także specjalne śluzy do dezynfekcji rąk i obuwia, które pomogą zachować higienę w pomieszczeniach.

Radni dowiedzieli się też, jakie działania podejmują władze samorządowe i placówki lecznicze w związku z zagrożeniem epidemicznym. Cała sesja odbyła się w specjalnych warunkach: radni siedzieli przy oddalonych od siebie stolikach, żeby zachować bezpieczną odległość, niektórzy przyszli na salę w maseczkach ochronnych. Poza tym, zadbano o to, żeby na sali nie było zbędnego tłoku: to, co działo się dziś w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, można było obserwować na urzędowym kanale YouTube.

Źródło zdjęcia: Marek Grzegorz Wojciechowski – Facebook