Wraca remont trasy między Rykami a Dęblinem

      Możliwość komentowania Wraca remont trasy między Rykami a Dęblinem została wyłączona

„Szybciej i bezpieczniej z Dęblina do Ryk” – tak będzie, gdy tylko dobiegnie końca remont odcinków dróg powiatowych (1438L i 1440L), które łączą oba miasta.

Nadchodzi pora na drugi etap tej dużej inwestycji, a władze powiatu ryckiego otrzymały już kolejne dofinansowanie, które pomoże opłacić koszty przebudowy. Aż 11 milionów złotych – to najnowsza dotacja, jaka trafiła tu z Funduszu Rozwoju Dróg. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę dotyczącą tego pomocnego dofinansowania.

Przypomnijmy, że remont obejmuje trasę, która biegnie od ulicy Słowackiego w Rykach, przez miejscowość Stawy, po ulice Jagiellońską i Staromiejską w Dęblinie. Zmienią się nie tylko same jezdnie – powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe – a to znaczy, że wyremontowana droga będzie ułatwiała podróżowanie między miastami nie tylko kierowcom, ale również pieszym i rowerzystom.

Wszystkim zajmie się firma budowlana z Lubartowa, a rozpocznie prace przy nowym etapie jeszcze w tym miesiącu. Jednak upłynie jeszcze sporo czasu, nim cały plan zostanie wykonany – cała trasa z Dęblina do Ryk ma być gotowa w 2023 roku.