WYBORY SAMORZĄDOWE 2024 (Mariusz Wicik) – Puławy w perspektywie zmian i rozwoju!

      Możliwość komentowania WYBORY SAMORZĄDOWE 2024 (Mariusz Wicik) – Puławy w perspektywie zmian i rozwoju! została wyłączona

Tym razem w audycji “Co W Regionie. WYBORY SAMORZĄDOWE 2024” skupiliśmy się na wizji Puław i możliwościach rozwoju miasta w perspektywie kolejnych lat. A kontekstem rozmowy z MARIUSZEM WICKIKIEM – kandydatem na urząd Prezydenta Miasta Puławy była zbliżająca się druga tura wyborów, która nastąpi 21 kwietnia.

Struktura społeczeństwa w Puławach, problemy z jakimi boryka się miasto:(migracja ludności, starzenie się populacji), pomysły na zatrzymanie młodzieży oraz potencjał gospodarczy, którego źródłem są Zakłady Azotowe, Puławski Park Naukowo-Technologiczny czy mikroprzedsiębiorstwa, to główne zagadnienia, poruszone podczas pierwszej części rozmowy z kandydatem, który w I turze uzyskał najwięcej głosów wyborców.

 

Jak ożywić życie gospodarcze w Puławach? Kandydat na urząd Prezydenta miasta Puławy wskazał takie alternatywy jak: wsparcie dla przedsiębiorców, cyfryzacja urzędów, współpraca z uczelniami wyższymi oraz instytucjami badawczymi, zwiększenie ilości miejsc pracy w sektorze prywatnej przedsiębiorczości. Nasz Gość podkreślił, że Puławy są przyjaznym miejscem na prowadzenie działalności gospodarczej. Zapytaliśmy też o pomysły na wykorzystanie potencjału turystycznego i sportowego, który zwiększyłby atrakcyjność Puław.

 

W Puławach istnieje wiele problemów infrastruktury, m.in. drogowej czy parkingowej, które wymagają racjonalnego rozwiązania, a dostosowanie przestrzeni do potrzeb seniorów to ważny priorytet. Kandydat na urząd Prezydenta Miasta Puławy podkreślił, że modernizacja przestrzeni powinna być głównym kierunkiem rozwoju miasta. Według niego Puławy potrzebują wielu zmian, które byłyby gwarancją nowoczesności.

Źródło zdjęcia: Mariusz Wicik Kandydat na Prezydenta Miasta Puławy  – Facebook