Żeby start w dorosłe życie był łatwiejszy…

      Możliwość komentowania Żeby start w dorosłe życie był łatwiejszy… została wyłączona

W Kęble, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu, od kilku dni jest już realizowany pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus”.

To efekt podjęcia współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – i dotyczy młodych ludzi, którzy skończyli już szkoły specjalne i chcą przygotować się do samodzielnego życia, przede wszystkim do podjęcia pracy.

W ramach tego programu, czworo absolwentów będzie do końca czerwca 2020 roku uczestniczyć w zajęciach, które pomogą im osiągnąć sprawność fizyczną, ale też rozwiną różne umiejętności, artystyczne a nawet kulinarne. Zaplanowano, że uczestnicy programu wezmą też udział w różnych rodzajach terapii zajęciowej i będą regularnie spotykać się z psychologiem. Program „Rehabilitacja 25 plus” zakłada nie tylko przeprowadzenie wszystkich tych zajęć, pozwoli też ich uczestnikom dojechać na nie i z nich wrócić.

Wszystkie środki, niezbędne do sfinansowania tego przedsięwzięcia, zapewnia Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – a jest to kwota 90 tysięcy złotych.