Złap dotację i łap deszczówkę!

      Możliwość komentowania Złap dotację i łap deszczówkę! została wyłączona

Wczoraj (22 marca) obchodziliśmy Światowy Dzień Wody – z tej okazji Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił drugą odsłonę programu „Moja Woda”.

Ten projekt zaprasza każdego właściciela prywatnej posesji do gromadzenia i wykorzystywania deszczówki. Mając własne zapasy w zbiorniku retencyjnym, można być dobrze przygotowanym na suszę – mieć własną wodę, na przykład do podlania ogrodu. Deszczówka może także posłużyć w domowej kanalizacji sanitarnej, pozwalając zaoszczędzić na rachunkach za wodę pobieraną z wodociągu. A poza tym, łapiąc taką wodę spadającą z nieba, można też zminimalizować ryzyko podtopień, skoro wszystko zostanie szybko zmagazynowane i nie zalega na powierzchni gruntu.

Dzięki programowi „Moja Woda”, do zdobycia jest dotacja w wysokości od 2 do nawet 5 tysięcy złotych. Dzięki tym właśnie środkom można zamontować na swoim terenie przydomowe instalacje wodne.

Podczas pierwszej edycji programu dofinansowano zakup i montaż około 25 tysięcy przydomowych mikroinstalacji – i przekroczono budżet 100 milionów złotych. Drugi nabór ma wyłonić 20 tysięcy nowych beneficjentów. Specjalne wnioski można składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Żeby poznać więcej ważnych szczegółów, mieszkańcy Lubelszczyzny mogą kliknąć TUTAJ, a mieszkańcy MazowszaTUTAJ.