Złote odznaczenie od „Czarnokrzyżowców” – następców Zakonu Krzyżackiego – dla naszego Wojewody

      Możliwość komentowania Złote odznaczenie od „Czarnokrzyżowców” – następców Zakonu Krzyżackiego – dla naszego Wojewody została wyłączona

Złote odznaczenie Austriackiego Czarnego Krzyża – właśnie taki zaszczyt spotkał dziś rano Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka.

Tuż po 9.00 w gabinecie naszego Wojewody zjawił się konsul honorowy Republiki Austrii, Piotr Majchrzak, a przyniósł ze sobą nie lada prezent. Złote odznaczenie, przyznawane przez Austriacki Czarny Krzyż, zostało przypięte do piersi lubelskiego Wojewody. O tym, że się tak stanie, zdecydowała kapituła tej organizacji, która ma swoją siedzibę w Wiedniu. W ten sposób postanowiono nagrodzić zaangażowanie Wojewody w sprawę rewitalizacji cmentarzy, na których są pochowane ofiary I wojny światowej. Dodajmy tu, że Austriacki Czarny Krzyż (Österreichisches Schwarzes Kreuz) założyli w 1919 roku wojenni kombatanci, którym leżało na sercu zadbanie o miejsca pochówku żołnierzy. Obecnie organizacja otacza opieką cmentarze wojenne, przy czym często współpracuje z władzami samorządowymi różnych krajów. 

To jednak nie koniec miłych wiadomości, jakie nadeszły dziś z gabinetu naszego Wojewody. Przyjął jeszcze innych gości, którzy również przybyli z podziękowaniami za owocną współpracę. Tymi kolejnymi gośćmi byli Prezes Zarządu Fundacji Polskiej Akademii Nauk Ireneusz Samodulski oraz Naczelnik Oddziału PAN Marek Rozmus. Obaj wręczyli Wojewodzie dyplomy, na których wypisano podziękowania.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: Przemysław Czarnek – Facebook