ZUS: zwolnienia ze składek – kiedy przedsiębiorcy dostaną informacje?

      Możliwość komentowania ZUS: zwolnienia ze składek – kiedy przedsiębiorcy dostaną informacje? została wyłączona

Ponad 64 mln złotych – na taką kwotę Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił dotychczas ze składek przedsiębiorców z województwa lubelskiego.

Jak zapewnia – niedługo zobaczą potwierdzenia na swoich kontach w internetowym portalu ZUS. Kiedy to będzie i za jakie miesiące? Odpowiada Małgorzata Korba, rzecznik lubelskiego ZUS-u:

 

Dotychczas ZUS umorzył składki ponad 32 tys. przedsiębiorców z województwa lubelskiego. W całej Polsce pomoc objęła ponad 793 tys. płatników składek na kwotę 1,6 mld zł. Trzymiesięczne zwolnienie ze składek przysługuje w ramach tzw. tarczy antykryzysowej kilku grupom płatników.

Osoby prowadzące działalność, które opłacają składki tylko za siebie, korzystają ze zwolnienia, jeśli ich przychód nie przekraczał 15 681 zł. Umorzenie całości składek dotyczy też firm, które zgłaszały do ubezpieczeń społecznych do 9 osób. Natomiast z połowy składek zwolnieni są ci płatnicy, którzy zgłaszali do ubezpieczeń od 10 do 49 osób.

W najbliższych dniach przedsiębiorcy otrzymają informację o zwolnieniu z marcowej składki na Platformie Usług Elektronicznych. Na stronie ZUS można już znaleźć wskazówki, gdzie w portalu pojawi się informacja i jak ją odebrać przez internet. Jeśli przedsiębiorca nie ma takiego profilu, to ZUS wyśle mu informację tradycyjną pocztą.

 

(fot. pixabay.com)