Zwoleńskie starostwo przeniesie się do biur kontenerowych

      Możliwość komentowania Zwoleńskie starostwo przeniesie się do biur kontenerowych została wyłączona

Budynek, w którym urzędują włodarze powiatu zwoleńskiego, służy samorządowcom od wielu lat. Pora dostosować go do wyzwań współczesności – uczynić go bardziej komfortowym, a nawet tańszym w utrzymaniu.

Nawet rok może potrwać termomodernizacja siedziby zwoleńskiego starostwa. W ciągu najbliższych miesięcy budynek przy ulicy Władysława Jagiełły przejdzie gruntowny remont. Zaplanowano zarówno docieplenie ścian i stropodachów oraz wymianę drzwi i okien, jak też modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Starostwo zyska także nową instalację elektryczną – bardziej ekologiczną i dostosowaną do korzystania z odnawialnych źródeł energii, dzięki fotowoltaice.

Wszystkimi zadaniami zajmie się firma budowlana z Radomia – umowa została już podpisana. Szacuje się, że roboty będą prowadzone do wiosny 2024 roku. Koszt całego przedsięwzięcia przekracza 3 miliony 800 tysięcy złotych – ale znaczną część tej sumy pokryje dotacja z Funduszu “Polski Ład”. W efekcie, władze powiatu muszą sięgnąć do swojego budżetu po ponad 191 tysięcy złotych.

Ten remont w pewnym stopniu wpłynie na organizację pracy zwoleńskiego starostwa. Gdy prace będą prowadzone w budynku, pracownicy będą przyjmowali interesantów w ustawionych niedaleko biurach kontenerowych. Wicestarosta Waldemar Urbański zapewnia, że zostaną dołożone wszelkie starania, by remont nie zakłócał zanadto funkcjonowania urzędu.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu; źródło zdjęcia: baza Pixabay