To już drugi dzień poważnych opóźnień mazowieckich pociągów

      Możliwość komentowania To już drugi dzień poważnych opóźnień mazowieckich pociągów została wyłączona

Sytuacja w rejonie mazowieckich dróg żelaznych od wczoraj daje się we znaki wielu podróżnym. Zarząd Kolei Mazowieckich przyjął już oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Dziś (14 marca), podobnie jak wczoraj, poważne opóźnienia mają pociągi Kolei Mazowieckich, planowo jadące od strony Warszawy Zachodniej. Również te zmierzające w stronę naszego regionu, Dęblina i Radomia. W poniedziałek spóźniła się prawie setka składów, a dziś czas oczekiwania wydłużył się do nawet stu minut.

Jak już informowaliśmy, spółka w minioną niedzielę (12 marca) wprowadziła pierwszą korektę rozkładu pociągów – ponieważ trwają szeroko zakrojone prace modernizacyjne na stacji Warszawa Zachodnia. Składy pasażerskie przekierowano na tak zwaną obwodową linię kolejową, do stacji Warszawa Gdańska. Jak się okazuje, właśnie te zmiany sprowadziły kłopoty na praktycznie wszystkie linie w obrębie Mazowsza.

Zarząd Kolei Mazowieckich przeprasza za wszystkie niedogodności. Dariusz Grajda, członek zarządu, podpisany pod oficjalnym stanowiskiem spółki, zapewnia że sytuacja jest na bieżąco monitorowana. W tym samym piśmie czytamy też, że wystosowano już wniosek do zarządcy całej sieci, czyli PKP Polskich Linii Kolejowych. Przewoźnik liczy, że ta spółka podejmie kroki, które pozwolą uregulować ruch na drogach żelaznych.

Źródło informacji: KM; źródło zdjęcia: baza Pixabay