W Puławach wyrośnie “elektryczny las”

      Możliwość komentowania W Puławach wyrośnie “elektryczny las” została wyłączona

Tytuł niedużego kompleksu leśnego, który wyrośnie na terenie miasta, może intrygować – ale zapewniamy, że wbrew pozorom chodzi o prawdziwe, zielone drzewa, które ubogacą lokalną florę.

Puławy zasłużyły na wyróżnienie w programie Polska Stolica Recyklingu. W tej rywalizacji wzięło udział 80 miast – ich mieszkańcy wytrwale zbierali elektroodpady. W sumie, w całym kraju oddano prawie 15 tysięcy kilogramów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jednak w walce o jak najlepszy wynik to nie ilość się liczyła – ale rodzaj gromadzonych urządzeń. Każdemu była przypisana inna liczba punktów, które później sumowano. Ostatecznie, zwycięstwo przypadło Siedlcom – ale nagrody, w postaci sadzonek drzew, trafią również do wielu innych miejscowości.

W Puławach fundacja Odzyskaj Środowisko zasadzi 146 drzew. Powstanie w ten sposób “elektryczny las”, który ma przypominać o konieczności segregowania elektrośmieci. Będą też wymierne korzyści dla lokalnej przyrody i mieszkańców Puław – jak przypomina Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko, jedno drzewko wytwarza tlen potrzebny czterem osobom.

Przypomnijmy, że program Polska Stolica Recyklingu zorganizowano już po raz drugi. Praktyka pokazała, że taka forma edukacji ekologicznej zyskała dużą popularność – dlatego można się spodziewać, że wyzwanie będzie powracać w kolejnych odsłonach.

Źródło informacji: Fundacja Odzyskaj Środowisko