10 grudnia zatańczą dla Krzysztofa Hawryluka

      Możliwość komentowania 10 grudnia zatańczą dla Krzysztofa Hawryluka została wyłączona

Harcerski Zespół Pieśni i Tańca “Grześ” łączy siły z lokalnymi stowarzyszeniami, żeby zorganizować wyjątkowy koncert charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony na ważny i szczytny cel.

Na początku maja tego roku założyciel i wieloletni kierownik Zespołu “Grześ”, Krzysztof Hawryluk, doznał rozległego udaru. Istniało poważne zagrożenie życia, dlatego został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Wybudził się z niej po dwóch miesiącach i od tamtej pory przechodzi rehabilitację – a związane z tym koszty przekraczają już możliwości finansowe rodziny. Krzysztof Hawryluk przebywa w specjalistycznym ośrodku w Konstancinie, a koszt miesięcznego pobytu to ponad 20 tysięcy złotych.

HZPiT “Grześ”, wraz ze stowarzyszeniami “Dla Folkloru” i “Rodzina” chcą pomóc bliskim pana Krzysztofa w zebraniu potrzebnych pieniędzy. Dlatego organizują koncert charytatywny, w którym wezmą udział tancerze rozpoznawani i nagradzani nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Pomóc może każdy, kto kupi bilet-cegiełkę – a w następną sobotę, 10 grudnia, z przyjemnością obejrzy zapowiadane występy.

Po godzinie 17.00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach zatańczą zarówno członkowie “Grzesia”, jak też z siedmiu innych zaproszonych zespołów. Charytatywną inicjatywę wesprą:

  • Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
  • Zespół Pieśni i Tańca AGH “KRAKUS”
  • Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI SGGW
  • Zespół Tańca Ludowego UMCS
  • Ludowy Zespół Pieśni i Tańca “SKOWRONKI” z Brańska
  • Zespół Tańców Polskich “ROSA” z Janowca
  • Zespół Tańca Ludowego „Drużba” z ukraińskiej miejscowości Równe.

Bilety-cegiełki będą do nabycia w dniu koncertu, ale ich rezerwacja już ruszyła. W tej sprawie można dzwonić pod numer: 792 433 690. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na załączonym plakacie.

Źródło informacji, zdjęcia głównego i plakatu: HZPiT “Grześ”